SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Judo Milli Takımının olimpiyat hedefi

Görme Engeliler Bayan Judo Milli Takımı Teknik Direktörü Şengül Demiral, "Rio Olimpiyatları'nda hedeflediğimiz kategorilerde kürsünün tepesine çıkmak istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 12:29, 18/07/2014
Judo Milli Takımının olimpiyat hedefi

Demiral, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Aliço Kamp Eğitim Merkezinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1-7 Eylül arasında ABD’de yapılacak Dünya Judo Şampiyonası için kampa girdiklerini söyledi.

Milli takımda 18 sporcu olduğunu ancak şampiyona için 6 sporcu üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Demiral, şöyle konuştu:

“ABD’deki dünya şampiyonası, sporcularımızın 2016’da Rio’ya gitmesi için geçiş barajı oluşturuyor ve önemli. Ayrıca gelecek yılın mayıs ayında Kore’de dünya oyunları var. Bu çalışmalarımız o şampiyonanın da hazırlığı olmuş oluyor. 2015’teki Avrupa Şampiyonası’nın da Edirne’de düzenlenecek olmasından mutluluk duyuyoruz.”

“ENGELLİ SPORCULAR İÇİN TEKNİK DONANIM ÖNEMLİ”

 

Demiral, görmemenin sporcuları olumsuz yönde etkilemediğini söyledi.

Engelli sporcular için teknik donanımın önemli olduğunu vurgulayan Demiral, şunları anlattı:

“Çalışmalarımızı 6 kişilik teknik ekiple yürütüyoruz. Ekipteki her eğitmenin ayrı özellikleri var. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Başaracağımızı düşünüyoruz. Rio Olimpiyatları’nda hedeflediğimiz kategorilerde kürsünün tepesine çıkmak istiyoruz. Hedefimiz olimpiyatlara sadece gitmek değil, kürsünün tepesinde yer almaktır.”

Demiral, şampiyona öncesinde Edirne’dme tekrar hazırlık antrenmanı yapacaklarını, 2016 olimpiyatları bitene kadar milli takımın Edirne’de çalışma kararı aldığını kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:12:27,