SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte olay adamın yeni takımı

İşte olay adamın yeni takımı

İlk olarak Beşiktaş’la anlaşan, hatta İngiltere kampına bile giden tecrübeli stoper geri dönmüştü. Kırmızı-beyazlılar bombayı patlatıyor, Yalçın’ı kadrosuna katıyor.

Safa Can KONUKSEVER / AMKSPOR

Sivasspor transferde önemli bir isime yöneldi. Daha önce Batuhan Karadeniz, Serdar Özkan ve Musa Sinan'ı renklerine bağlayan Yiğidolar, Yalçın Ayhan'ı da bitirmeye hazırlanıyor. Tecrübeli futbolcu haftalar öncesinde Beşiktaş ile anlaşmış, sözleşme yapılmış, hatta takımın İngiltere kampına bile gitmişti.

Ancak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, taraftar tepkisinden çekinip oyuncuyu istemeyince Yalçın geri gönderilmişti. Yalçın'ın Beşiktaş ile yaptığı sözleşme feshedilecek, ancak siyah-beyazlılar oyuncuyu mağdur ettiği için tazminat da ödeyecek.

33 MAÇTA OYNADI

Bu sırada ise devreye Yiğidolar girdi. Kırmızı-beyazlı kulüp, Yalçın ile ciddi şekilde görüşüyor ve çok istiyor. Yapılan pazarlıklar sonucunda büyük ölçüde anlaşma sağlandığı belirtilirken, sadece ufak detaylar kaldı.

Geçen sezon Kasımpaşa forması giyen ve ligde tam 33 maça çıkıp takımın vazgeçilmezi olan Yalçın Ayhan'ın kulübüyle sözleşmesi sona ermişti. Beşiktaş'a transferi gerçekleşmedikten sonra 1.92'lik savunmacıyı pek çok kulüp istiyordu, ancak Sivas mutlu sona çok yaklaştı.