SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İki oyuncu daha alacağız”

Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı: "Transferlerimizin yüzde 99'una yakınını yaptık. Bir-iki eksiğimiz var, onu da çok kısa sürede yapacağız"

Güncellenme: 17:43, 18/07/2014
“İki oyuncu daha alacağız”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdman Yurdu Kulübünün Başkanı Ali Kahramanlı, transferlerinin yüzde 99’una yakının tamamladıklarını belirterek, eksikleri kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Kahramanlı yaptığı açıklamada, iyi bir sezon geçirmek istediklerini kaydederek, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın raporları doğrultusunda kampın son derece verimli geçtiğini anlattı.

“Transferlerimizin yüzde 99’una yakınını yaptık. Bir-iki eksiğimiz var, onu da çok kısa sürede yapacağız” diyen Kahramanlı, “Bir kaleci, bir de forvet transfer edeceğiz. Bununla ilgili teknik heyetle görüşüyoruz. Bu transfer edeceğimiz oyuncular yabancı olacak. Onlarla ilgili çalışmalarımız var. Belli birkaç isim var. İnşallah bu hafta ve önümüzdeki hafta transfer işi sonuçlanacak” şeklinde konuştu.

Kahramanlı, transferlerin tamamlanmasının ardından teknik kadronun kamp boyunca futbolcuları izleyeceğini ifade ederek, “Kamp süresi boyunca hocamız takımı görecek ve oynatacak. Ondan sonra eksi ve artılarımızı değerlendireceğiz. İnşallah bu sene Mersin İdmanyurdu’nun senesi olur. Bundan sonra Mersin İdmanyurdu’nun ligde kalıcı olması her şeyden önce geliyor” diye konuştu.

Taraftarların kendilerine güvenmelerini isteyen Kahramanlı, bu sezon iyi bir takım kurduklarını, herkesin keyifli takım izleyeceğini dile getirdi.

Yeni sezonun hem Mersin’e hem de kulüplere hayırlı olmasını dileğinde bulunan Kahramanlı, “İlk karşılaşmamızın Beşiktaş ile olması bizim için onur. Beşiktaş Kulübü, sevdiğimiz büyük bir kulüp ve camia. İnşallah Beşiktaş’ı Mersin’de en iyi şekilde ağırlayacağımızı ve misafirperverliğimizi göstereceğimizi söylemek istiyorum” ifadesini kullandı.

Kahramanlı, “Önümüzde zor bir süreç var” diyerek, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla, taraftarlarımızla, valimiz ve büyükşehir belediye başkanımızla bu süreci en iyi şekilde götüreceğimize inanıyoruz. Bunları aşacağız ve aşıyoruz. Bugün birçok kulübümüz Mersin İdmanyurdu kadar transfer yapmış değil. En fazla, en iyi transferi yapan Mersin İdmanyurdu. Bundan sonra eksiklerimizi de tamamlayarak iyi bir sezon geçireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:17:42,