SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da sıra Hakan Balta’da

Sarı kırmızılı kulüp, sırasıyla Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Muslera, Semih Kaya, Eray İşcan ve Yekta Kurtuluş ile sözleşme yenilemişti. Bu isimlerden sonra ise sıra Hakan Balta'ya geldi.

Güncellenme: 11:31, 18/07/2014
Galatasaray’da sıra Hakan Balta’da

Galatasaray’da iç transfer yoğunluğu sürüyor. Sarı kırmızılı kulüp, kadrosundaki yabancı oyuncu fazlalığı nedeniyle birçok oyuncu ile yol ayrımına girmek için çaba gösterirken, bir yandan da iç transferde elde tutulması planlanan oyuncular ile uzun süreli sözleşmeler yapıyor.

Sarı kırmızılı kulüp, sırasıyla Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Muslera, Semih Kaya, Eray İşcan ve Yekta Kurtuluş ile sözleşme yenilemişti. Bu isimlerden sonra ise sıra Hakan Balta’ya geldi. Galatasaray’a transfer olduğu 2009 yılından beri inişli çıkışlı bir grafik çizen Hakan Balta, yerine sol bek olarak Alex Telles transfer edilmesine rağmen sözleşmesini 2 yıl daha uzatmayı başardı. Futbolu zaman zaman tartışılan Hakan Balta, sportmen ve sorunsuz kişiliği ve gerek görülürse stoperde de oynaması nedeniyle kontratını uzatmayı başardı. Hakan Balta’nın 2015 Mayıs ayında sona erecek sözleşmesi, 2017 Mayıs ayına kadar uzatılacak ve alacağı ücret de Yekta Kurtuluş ile yakın olacak.