SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Feyenoord en zoruydu”

Beşiktaş'ın Futbol Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Feyenoord ile eşleşmeleriyle ilgili, "Diğer rakipler arasında Feyenoord en zorlusuydu" dedi.

Güncellenme: 17:46, 18/07/2014
“Feyenoord en zoruydu”

Siyah-beyazlı kulübü, İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleşen kura töreninde temsil eden Torunoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Feyenoord, Hollanda’nın önemli kulüplerinden biri. Bundan sonrası hocanın yapacağı teknik analize bağlı” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmayı hedeflediklerini dile getiren Torunoğulları, “Diğer rakipler arasında Feyenoord en zorlusuydu. Son Dünya Kupası’ndaki Hollanda Milli Takımı’nda, Feyenoord’dan 6 futbolcu vardı” ifadesini kullandı.

Hollanda’da yaşayan biri olarak Hollanda kulübünü çekmenin “ilginç” olduğunu belirten Torunoğulları, “Hem sevindim, hem de bir yandan zorlu bir rakip çektiğimizi düşünüyorum. Rakibi ciddiye almak zorundayız. Ayrılan oyuncular olmuştur. Teknik direktörleri ayrıldı ama bu bizi yanıltmamalı diye düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

“Demba Ba Beşiktaş için iyi bir kazanç”

Torunoğulları, Chelsea’den transfer edilen Senegalli futbolcu Demba Ba için de “Demba, Beşiktaş için iyi bir kazanç. Uzun süredir Beşiktaş’ta böyle bir yıldız oyuncu transfer edilmemişti. Kendisini ilk olarak Feyenoord maçında göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmalarına devam ettiklerini belirten Erdal Torunoğulları, eksiklerin olduğunu ve uzun süredir üzerinde çalıştıkları futbolcuların bulunduğunu söyledi.

Torunoğulları, “Beşiktaş taraftarını mutlu edecek birkaç futbolcu daha transfer edeceğiz” dedi.