SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylası’nda sürdüren Fenerbahçe’de yeni transfer Diego Ribas, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Alex ile kıyaslanması hakkında yorum yapan Diego “10 numara özel oyunculara aittir. Alex burada 8 sene geçirdi ve kendi tarihini yazdı. Şimdi sıra bende ve en iyisini yapmaya çalışıyorum. Herkes kendi işine bakmalı” dedi.

 

Fenerbahçe’ye geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Brezilyalı yıldız “Aslında biraz da şaşkınım. Ancak böyle harika bir ortamda bulunduğum için çok mutluyum. Bugüne kadar pozitif ve güzel bir kamp dönemi geçti. Tesisler 1. sınıf… Odalarda tek kalıyoruz. Stadımız da çok güzel ve modern. Orada güzel bir atmosfer olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

“ARDA VE MELO’DAN BİLGİ ALDIM”

Türkiye’ye gelmeden önce Arda ve Melo’dan bilgi aldığını belirten Diego şunları söyledi:

“Buraya gelmeden önce Arda’yla sürekli iletişim halindeydik. Arda her zaman Türkiye hakkında pozitif şeyler söyledi. Gelmemde Arda’nın olumlu yorumları çok etkili oldu. Arda’nın yorumları transferimi hızlandırdı. Melo Juventus’tan arkadaşım. Buraya gelmeden önce de konuştuk. Çok büyük bir oyuncu, ona saygı duyuyorum. Arkadaş olsak da derbide kazanmak için herşeyi yapacağız.”

 

Türkiye Ligi’ni değerlendiren Diego, “Avrupa’nın büyük ligleri gibi olmasa da Süper Lig’in gelişen bir seviyesi var. Bu sezon 4. yıldız için çalışacağız. Ancak 4 ve 5. yıldız fark etmez. Biz her zaman kazanmak için oynayacağız” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ OLAN FENERBAHÇE’NİN BAŞARISI

Diego, Fenerbahçe’de başlamak üzere olan kariyeri hakkında ise “Yabancı kuralıyla ilk defa karşılaşıyorum. Hocamız oynatır, oynatmaz saygı duyarak devam edeceğiz. Hocamız nerede oynatırsa orada görev alacağım. Önemli olan Fenerbahçe’nin başarısı…” açıklamasını yaptı.

Brezilya Milli Takımı’nın Dünya Kupası performansı ile ilgili de konuşan Diego “Brezilya’nın Almanya’ya 7-1 yenilmesine çok şaşırdım. Neler yaşandığını bilemiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:13:03,