SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son olarak Chelsea'den Demba Ba'yı kadrosuna katan Beşiktaş ile Rumen basınında önemli bir haber yer aldı.

“BEŞİKTAŞ’A ÖNERDİM”

Rumen Fanatik gazetesine konuşan Gigi Multescu, Alexandru Matel'i kış transfer döneminde Beşiktaş'a önerdiğini söylerken, “Çok iyi bir futbolcu. Onu Astra'yı çalıştırdığım dönemden çok iyi tanıyorum. Beşiktaş'ta çok başarılı olacaktır. Türklerle on yılın üzerinde bir zamandır temas halindeyim. Başarılı olmayacak bir futbolcuyu onlara önermem” dedi.

“BEŞİKTAŞ’A GİDERSEM…”

Konu hakkında konuşan Alexandru Matel, Multescu'nun aylar öncesinde kendisini Beşiktaş'a önerdiğini doğrularken, “Ama şu ana kadar kimse benimle temasa geçmedi. Eğer Beşiktaş'a gidersem bu benim için süper olur. Şu anda antrenmanlarıma devam ediyorum. Fit kalmak çok önemli. Neler olacağını göreceğiz. Şu anda durumum hala belirsiz” diye konuştu.

Astra Ploesti ile sözleşmesi önümüzdeki sezon bitecek olan Matel için kulübü 3 milyon euroluk bir bonservis talep ediyor. 24 yaşındaki sağ bek geçen sezon 42 maça çıkmış ve 2 gol kaydetmişti.

O BÖLGEDE 3 İSİM DENEDİLER

Beşiktaş geçen sezon sağ bekte çok sayıda isim denemişti.Sezona Serdar Kurtuluş ile başlayan Slaven Bilic daha sonra sezon içinde Atiba Hutchinson, Necip Uysal gibi orta sahaları o mevkide oynatmıştı.

Ajansspor

Yayınlanma Tarihi:10:51,