SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yunanistan Milli Takımı ve Olimpiakos’un tecrübeli sol beki Jose Holebas, Bordeaux’nun kıskacında. Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda sergilediği performans ile Fransız ekibinin dikkatini çeken Holebas için girişimler başladı.

 

Transfer için Olimpiakos’un kapısını çalan Bordeaux yönetim, talep edilen 5 milyon Euro’da indirim yapmaya çalışıyor. Kulübü ile 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan 29 yaşındaki futbolcu için 3 milyon Euro öneren Fransız ekibi ile Olimpiakos arasında pazarlıklar sürüyor.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın da ilgilendiği ancak Olimpiakos ile bonservis bedeli konusunda anlaşma sağlanamayınca vazgeçtiği Holebas, Dünya Kupası’nda etkili bir futbol ortaya koymuştu. Yunanistan’ın gruptan çıkmasında pay sahibi olan Holebas, sık sık ileri çıkarak yaptığı ortalar ile takım arkadaşlarının rakip kalede etkili olmasını sağlamıştı.

Geçtiğimiz sezon 30 yaşındaki yıldızın Beşiktaş’a transferinde son anda pürüz çıkmış, siyah-beyazlı ekip de bunun üzerine Brezilyalı sol bek Motta’yı kadrosuna katmıştı.