SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe kalecisi ve takım kaptanı Volkan Demirel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu sezon 4. yıldızı takmak istediklerini vurgulayan Demirel, “19 şampiyonluğumuz var diye görünüyor ama 28 tane şampiyonluğumuz var” dedi.

“FİKSTÜR AVANTAJIMIZ VAR”

Yeni sezon öncesi fikstürü değerlendirerek sözlerine başlayan Volkan Demirel, “Her sezon yeni bir umut, yeni bir yarış, fikstürün önemi var. Kaçıncı hafta kiminle oynayacağınızın önemi var; ama her şey son hafta belirleniyor ve şampiyon belli oluyor. Elimizden geldiği kadar her maçı yer mekan stat neresi olursa olsun farketmez, Fenerbahçe olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak. Fikstürü avantajlı ve iyi olarak görüyorum. Bazı arkadaşlarım farklı bakıyor; ama ben kendi adıma bizim adımıza avantajlı bir fikstürümüz var. İlk 8 haftada bütün önemli maçları oynuyorsunuz. 9. haftada Bursaspor maçı da var. Bu maçları en iyi şekilde atlattığımız takdirde yolun bir çoğunu atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

“SALİH ÇOK BÜYÜK YILDIZ OLACAK”

Geçen sezonki kadrodan sadece Salih Uçan’ın gittiğini vurgulayan Volkan Demirel, “Ona da buradan hayırlı olsun diyorum. Onun adına çok sevindim. Başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü yetenekleri ve kendine güveni çok büyük bir kardeşim. İnanıyorum ki çok büyük bir yıldız olacak” diye konuştu.

Lige en iyi şekilde başlamak istediklerini kaydeden Volkan şöyle devam etti, “Elimizden geldiği kadar lige iyi başlayıp en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Çünkü geçen sezon ki kadrodan hiç bir arkadaşımız gitmedi. Ekstra olarak kendini kanıtlamış bir arkadaşımız geldi. Geçen sezon yaptıklarımız ortada. Ligi kaçıncı sırada ve kaç puanla bitirdiğimiz ortada. O yüzden güzel başlayıp güzel bitireceğimize inanıyorum.”

“28 ŞAMPİYONLUĞUMUZ VAR”

4. yıldız konusuna da değinen başarılı file bekçisi, “Bu sene 4. yıldız konusu var. İnşallah bunu en iyi şekilde sonuçlandıracağız. Türkiye şampiyonlukları 1959’dan bu yana sayılıyor. O tarihten bu yana toplam 19 şampiyonluğumuz var gibi gözüküyor ama bizim stadımızda, müzemizde 28 şampiyonluğumuz var. Onu da buradan gidip görebilirler. Normalde 6. yıldıza doğru gidiyoruz. Tabiki Türkiye’nin şampiyonluğu her zaman büyüktür. 4. yıldız vesilesiyle bu szene daha da fazla anlam taşıyor diye bir şey sözkonusu değil. Her şampiyonluğun ayrı bir önemi ve anlamı vardır. Biz de hem bu gururu yaşayacağız hem de şampiyonuluğu yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

“DIEGO EFSANE OLACAK”

Diego’ya da ayrı bir parantez açan Volkan Demirel, “Fenerbahçe’de 10 numara giyenler efsaneleşmiştir. Diego’nun da bir efsane olacağına inanıyorum. Çok kaliteli bir futbolcu” diye sözlerini bitirdi.