SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferin detayları ortaya çıktı

Kayseri Erciyes’in Engin Baytar’ı çok istemesi, sarı-kırmızılıların işini kolaylaştırdı. Prandelli’nin kadroda düşünmediği Engin, 2 milyon euro ile beraber Erciyes’e verilecek.

Güncellenme: 07:23, 17/07/2014
Transferin detayları ortaya çıktı

Her iki kanatta forma giyebilecek yerli bir futbolcu isteyen Galatasaray, Erciyes'te oynayan Yasin Öztekin'i gözüne kestirdi. İlk olarak AMK'nın duyurduğu Yasin transferinin detayları da tek tek ortaya çıkıyor. Edinilen bilgilere göre Erciyes, sarı-kırmızılılardan 3 milyon euro talep etti. Galatasaray, bu parayı fazla buldu. Ancak Kayseri ekibinin Engin Baytar'ı çok istemesi yönetimin işini kolaylaştırdı. Mancini'nin talimatıyla geçen sezonun ikinci yarısını Rize'de geçiren Engin'i Prandelli de kadroda düşünmüyor.

BİR TRABZONLU DAHA

Galatasaray böylece bir taşla iki kuş vurma fırsatı yakaladı. Birkaç gün içinde operasyon netleşecek. Prandelli'nin istemediği Engin gönderilecek, Yasin gibi bir yetenek kadroya katılacak. Fakat bu takas kafa kafaya gerçekleşmeyecek. Cimbom, Engin'le beraber Erciyes'e 2 milyon euro ödeyecek. Bilindiği gibi Galatasaray, Trabzonspor'dan Olcan Adın'ı transfer etmişti. Eski bir Trabzonlu olan Yasin de gelirse, Prandelli'nin kanat rotasyonu oldukça genişleyecek.

PRANDELLİ ‘TAMAM’ DEDİ

Henüz göreve yeni başlayan Prandelli'nin, Yasin Öztekin hakkında çok fazla bilgisi yoktu. İtalyan hoca, izleme komitesinin verdiği raporlara göre hareket etti. Hazırlanan analizleri inceleyen ve videolara göz atan Prandelli, Yasin'i çok beğendi. 27 yaşındaki futbolcunun hızı ve tekniği ile çok faydalı olabileceğini belirten Prandelli, yönetime onayı verdi.

Yayınlanma Tarihi:07:16,