SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarına Avusturya’da devam eden Galatasaray’da Brezilyalı sol bek Alex Telles, gelecek sezon ve kamp çalışmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine kamp çalışmaları ile başlayan Telles “Çok iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Yeni teknik direktörümüz Cesare Prandelli, kalitesi tartışılmayacak bir hoca. Onun hakkında fazla konuşmaya gerek yok. Bizi yeni sezona motive ediyor. Kendisi ile iyi işler başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

Kendisi ile aynı bölgede oynayan ezeli rakibi Fenerbahçe’nin sol beki Caner Erkin ve takım arkadaşı Felipe Melo hakkında düşüncelerini paylaşan Brezilyalı futbolcu “Caner beğendiğim bir sol bek. Bence Türkiye’nin en iyisi. Melo ise geçen sezon sergilediği performans ile bana göre Dünya Kupası’nda yer almayı hak ediyordu” değerlendirmesinde bulundu.

ÖDEMELER HAKKINDA KONUŞTU

Son dönemde sıkça tartışılan ödemeler konusuna da değinen Telles “Galatasaray’a geldiğim için şanslıyım. Hem Avrupa’da hem de Türkiye gibi büyük bir ligde forma giyme fırsatı buldum. Galatasaray buraya geldiğimden bu yana kontratımda yazılan bütün şartlara uydu. Tüm ödemelerim yapıldı” şeklinde konuştu.

 

En büyük hayalinin Dünya Kupası’nda oynamak olduğunu sözlerine ekleyen Telles konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mancini ile savunma yönümü geliştirmeye başlamıştım ama Prandelli ile hücum yönümü de geliştirmeyi istiyorum. Bir sonraki Dünya Kupası’na 4 sene var elimden geleni yaparak Brezilya formasıyla Dünya Kupası’nda oynamak en büyük hayalim. Ancak şu anda tamamen Galatasaray’ın başarısına odaklandım. Eğer kulübüm ile başarı yakalayabilirsem, Brezilya Milli Takımı’na seçilme şansım da artar.”

Yayınlanma Tarihi:15:18,