SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Evinde düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’na yarı finalde Almanya karşısında aldığı 781’lik hezimetle veda eden Brezilya’da revizyon gündemde.

 

 

Brezilya’nın ünlü gazetesi O Globo’da yer alan ankette katılan 176 bin kişi, milli takımın Rusya’da gerçekleşecek 2018 Dünya Kupası kadrosunu belirledi. Dünya Kupası sonrası Brezilya Milli Takımı’ndan istifa eden Luis Felipe Scolari’nin kadroda yer vermediği birçok isim, taraftar ve gazeteciler tarafından kurulan yeni kadroda yer aldı.

Kadroda tanıdık bir isim de vardı. Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon devre arasında transfer ettiği Alex Telles de taraftarın 2018 yılında kadroda görmek istediği isimlerden biri oldu. Son Dünya Kupası’nda hayal kırıklığı yaratan Hulk, Dani Alves ve Jo’yu 23 kişilik kadroya almayan taraftarlar, en çok oyun David Luis ve Lucas Moura’ya verdi.

 

Brezilyalı taraftarlar ve gazeteciler tarafından oluşturulan kadroda şu isimler yer aldı:

Neymar, David Luiz, Lucas Moura, Oscar, Thiago Silva, Marcelo, Coutinho, Ganso, Marquinhos, Rafael, Luiz Gustavo, Paulinho, Rafinha, Alan Kardec, Victor, Filipe Luis, Danilo, Casimero, Willian, Miranda, Alex Telles, Dede, Pato.

Yayınlanma Tarihi:12:00,