SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son bomba Pirlo!

Milan’ın başındayken Pirlo’nun ayrılma sebebi olan Allegri, Juventus’la anlaştı. İtalyan basını, 35 yaşındaki orta sahanın yeni adresinin Galatasaray olabileceğini iddia etti.

Güncellenme: 07:22, 17/07/2014
Son bomba Pirlo!

Transfer çalışmaları konusunda yönetimle ters düşen Antonio Conte, Juventus'taki görevinden ayrıldı. Juve'nin yeni teknik direktörü, Massimiliano Allegri oldu. Gelişme dün resmen duyuruldu. Dedikodu kazanı da kaynamaya başladı. İtalya'nın önemli spor sitelerinden Sport Mediaset'te yer alan habere göre Allegri'nin gelişi takımın tecrübeli ismi Andrea Pirlo'yu hiç memnun etmedi. Çünkü Pirlo, senelerce formasını giydiği Milan'dan Allegri yüzünden ayrılmıştı. İki isim hiç anlaşamıyor.

2016'YA KADAR UZATMIŞTI

Pirlo'nun haberi duyar duymaz Juventuslu yöneticilerle görüştüğü ve bazı güvenceler istediği belirtildi. Bunlar sağlanamazsa, takımdan kesinlikle ayrılacağı kaydedildi. Pirlo'nun yeni adresinin ise Galatasaray olabileceği ifade edildi. Cimbom'un yeni patronu Prandelli'nin Pirlo ile arasının çok iyi olduğunu vurgulayan İtalyanlar, tecrübeli orta sahanın İstanbul'a gelmeye sıcak bakabileceğini söylüyorlar. Pirlo'nun Juventus ile 2016'ya kadar sözleşmesi bulunuyor.