SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinop’ta plaj voleybolu heyecanı

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Sinop Belediyesi öncülüğünde organize edilen "TVF Pro Beach Tour 2014 Uluslararası Plaj Voleybolu Turnuvası", Sinop'ta başladı.

Güncellenme: 17:39, 17/07/2014
Sinop’ta plaj voleybolu heyecanı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Sinop Belediyesi öncülüğünde organize edilen “TVF Pro Beach Tour 2014 Uluslararası Plaj Voleybolu Turnuvası”, Sinop’ta başladı.

Serilerin Gelincik Mahallesi Kumkapı sahilinde başlayan Sinop etabında, 9 bayan ve 8 erkek takımı şampiyonluk için mücadele edecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, yaptığı açıklamada, Türkiye çapında plaj voleybolunu sevdirmek, daha çok insana tanıtmak ve uluslararası arenada temsil edecek daha çok sporcu çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Değirmenci 3 gün sürecek turnuva sonunda 19 Temmuz Cumartesi finallerin yapılacağı belirterek, ” Bu turnuva için 3 yabancı takım geldi. Bunlardan birisi Estonya diğer ikisi de Gürcistan takımları. Bunların haricinde bizim milli sporcularımız burada. Geçen yıl Akdeniz oyunlarını kazanan milli takım oyuncularımız ve Dünya yedincisi olan oyuncumuz burada. Sinop’ta seviyesi çok yüksek bir organizasyon izleyeceğiz” dedi.

Turnuva sonunda 15 bin lira para ödülü verilecek.

Yayınlanma Tarihi:17:34,