SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor’un Teknik Direktörü Cihat Arslan, sakatlık ya da ceza durumunda takıma ekstra güç katacak oyuncular aradıklarını belirterek, “Kısa sürede 3-4 oyuncuyu kadromuza katarız” dedi.

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bolu kampında iki gündür havanın serin gittiğini, çalışmak için çok güzel bir ortam olduğunu söyledi.

Ligde güçlü takımlar bulunduğuna dikkati çeken Arslan, “Kayserispor, Antalyaspor, Ankaraspor, kadrolarını korudu ve çok iyi oyuncular aldılar. Bu takımlar ligin favorisi konumunda. Karşıyaka, Gaziantep Belediye ve Orduspor, çok yatırım yapıyor. Yani lig geçen yılda zordu, bu sene de zor geçecek. Biz de o güçlü grubun içinde yer almaya çalışıyoruz. Önemli transferler yaptık. Yeni bir ekip, takım oluşturduk. Biz de ligde başarılı olarak en azından play-off oynamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Arslan, takımın bazı eksikleri bulunduğuna işaret ederek, “En azından 4 ya da 5 oyuncuyla anlaşmamız gerekiyor. Şu anda forvete alternatif oyuncu sıkıntımız var. Bize herhangi bir sakatlık ya da cezalı pozisyon durumunda ekstra güç katacak oyuncular arıyoruz. Görüştüğümüz oyuncular var. Kısa sürede 3-4 oyuncuyu kadromuza katarız. Yerli ve yabancı görüştüğümüz oyuncular var. Yabancı oyuncu, siyahi bir oyuncu değil. Görüşmesini sürdürdüğümüz oyuncu önemli, durumu henüz netleşmedi” ifadesini kullandı.

Takımının şehri ve taraftarı için mücadele etmesini istediğini belirten Arslan, herkesin gurur duyacağı, pes etmeyen takım oluşturmaya çalıştığını sözlerine ekledi.