SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İtalya Serie A’nın güçlü ekiplerinden Roma’nın, Fenerbahçe’den satış opsiyonlu transfer ettiği Salih Uçan basına tanıtıldı.

 

Salih, yeni takımından doğduğu şehir Muğla’nın plakası olan 48 numaralı formayı giyecek. Yapılan imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan genç futbolcu kendine güvenli tavırları ile dikkat çekti.

Fenerbahçe’de giydiği 48 numaradan vazgeçmeyen Salih, konu ile ilgili “Profesyonel olduğum günden bu yan her zaman 48 numaralı formayı giydim. 48 numara, memleketim olan Muğla/Marmaris’in plakasıdır. Roma’da da aynı numaralı forma ile mücadele edeceğim” açıklamasında bulundu.

Kendisine sorulan Lazio derbisi ile fikirlerini paylaşan genç yıldız “Derbiler dünyanın her ülkesinde futbolcuların sabırsızlıkla beklediği ve yoğun duygular yaşadığı maçlardır. Lazio derbileri de bu atmosferde geçecektir. Bu atmosfere alışığım. Türkiye’de Galatasaray derbilerini yaşadım” dedi.

Roma’ya başarılı olmak için geldiğini söyleyen Salih “Kendimi takım arkadaşlarıma gol fırsatı yaratan, iyi pas yapan ve dikine iyi oynayabilen bir futbolcu olarak tanımlayabilirim. Fenerbahçe’de zaman zaman yüksek performans gösterdim. Orta sahanın ortasında ve ileriye dönük oynadım. Ama her pozisyonda oynayabilirim. Başarı için buradayım” şeklinde konuştu.

 

Salih konuşmasında Roma Futbol Direktörü Walter Sabatini ve Teknik Direktörü Rudi García’ya kendisini kulübe kazandırdıkları için teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi:14:39,