SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salih Uçan İtalyanları mest etti!

Fenerbahçe'nin İtalya’nın Serie A ekiplerinden AS Roma’ya kiraladığı genç futbolcu Salih Uçan, takımın ikinci gün antrenmanındaki gayreti ve hareketleriyle takdir topladı.

Güncellenme: 10:24, 17/07/2014
Salih Uçan İtalyanları mest etti!

Hafta başında Roma'ya gelen Salih Uçan, sarı-kırmızılı kulübün Trigoria'daki Fulvio Bernardini'deki ilk gün antrenmanına katılırken, bazı bürokratik işlemleri nedeniyle teknik direktörü Rudi Garcia'dan izin alarak dün sabahki çalışmalarda yer almadı. 20 yaşındaki orta saha oyuncusu, öğleden sonraki idmana katılırken, oyuncularını 3 gruba ayıran Garcia, pas ve topa sahip olma çalışmaları yaptırdı. Bir ara oyuncularını başına toplayan Garcia'nın, 2008 sezonunda Galatasaray'da bir yıllığına kiralık forma giyen Morgan De Sanctis'e, “Morgan, Salih'e de açıkla tüm bunları” dediği duyuldu.

“BU TÜRK GERÇEKTEN UÇUYOR”

Uçan'ın yaptığı göz doldurucu hareketler, 1 saatten biraz fazla süren çalışmaları sonuna kadar izleyen İtalyan gazetecilerin de gözünden kaçmadı.

Gazetecilerin kendi aralarında, “Bu Türk gerçekten uçuyor” ve “Uçan, fırtına gibi” ifadeleri kullandığı duyuldu.

Roma'nın efsanevi oyuncusu Francesco Totti'nin de sık sık Uçan'la paslaşması üzerine, “Totti de Uçan'ın gücünü fark etti” yorumu da yapıldı.

GARCIA'DAN SALİH'E ÖDEV

Öte yandan, İtalya'da göreve başladığında çok kısa zamanda bu ülkenin dilini öğrenerek takdir toplayan Fransız teknik direktör Garcia'nın, Salih Uçan'a da hemen İtalyanca derslerine başlamasını söylediği belirtildi.