SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“TEB BNP Paribas İstanbul Cup” Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda İtalyan Karin Knapp’i yenerek çeyrek finale çıkan turnuvanın 1 numaralı seri başı Caroline Wozniacki, rakibi karşısında gösterdiği performanstan memnun olduğunu söyledi.

Koza World of Sports Arena’da oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Wozniacki, ilk turdaki Belinda Bencic maçını kolay kazandığı hatırlatılarak, bugün zorlandığının dile getirilmesi üzerine, “Her maç ve her gün birbirinden farklı oluyor. Ben de 6-0’lık setlerle kazanmak isterdim ama her gün istediklerin olmuyor. Rakibim bugün çok iyi servis kullandı ve iyi savaştı. Kazandığım için mutluyum” diye konuştu.

Dünya sıralamasının 15. basamağında bulunan Danimarkalı tenisçi, “Rakibim iyi servis attı. En iyi silahlarından birisi servis atmak. Servisine atak yapmak biraz zor oluyor. Ben de buna karşılık iyi servis attım. Bugünkü oyunumdan dolayı çok memnunum” ifadelerini kullandı.

İlk sette doktor müdahalesinde bulunulduğu hatırlatılarak, sağlık durumuyla ilgili soru yöneltilmesi üzerine de Wozniacki, “Servis atmaya çalışırken başım döndü. Enerjimin düştüğünü fark ettim. Sağlık görevlisini çağırınca enerjimi toparlayacağımı düşündüm. Geldiğinde biraz tuz ile enerji içeceği verdi ve su içmemi önerdi” şeklinde konuştu.

Wozniacki, İstanbul’un çok güzel bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Buraya her geldiğimde bana iyi geliyor. Diğer maçları izleme fırsatım olmadı. Şimdilik kendi maçlarıma konsantre olmuş durumdayım. Umarım gelecek yıllarda yine İstanbul’a gelirim” değerlendirmesinde bulundu.