SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Liverpool’dan Uruguaylı golcü Luis Suarez’i 88 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer eden Barcelona, bir anda dünya futbol gündeminin tepesine oturmuştu. Katalan ekibinin bu hamlesi karşısında sessiz kalmayan Real Madrid, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın ‘Gol Kralı’nı renklerine bağlamak üzere…

 

Kolombiya Milli Takımı ile sergilediği performans sonrası Real Madrid yönetiminin ilgisini çeken James Rodriguez için girişimler turnuva devam ederken başlamıştı. Monaco’nun yıldız futbolcu için istediği 80 milyon Euro’yu fazla bulan Madrid yönetimi, uzun süren pazarlıklar sonucu Fransız ekibini ikna etmeyi başardı.

Monaco’ya 70 milyon ve bir futbolcu teklifinde bulunan Real Madrid, karşı taraftan gelen Pepe ve Coentrao isimlerini veremeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Casamiro ismini Monaco’ya sunan Real Madrid, Fransız ekibini ikna etmeyi başardı.

Daha önce “Real Madrid’e gözü kapalı giderim” diyen Rodriguez’i ikna etmekte zorlanmayan yönetim, Kolombiyalı golcüye yıllık 7.5 milyon Euro ödeyecek.

 

BÜYÜK KAR

Monaco’nun bir yıl önce Porto’dan 45 milyon Euro’ya transfer ettiği Rodriguez, özellikle Dünya Kupası’nda sergilediği performans sonrası değerini katladı. Geçtiğimiz yıl Bale’i 100 milyon Euro karşılığında kadrosuna katan Real Madrid, bu yıl da Rodriguez’e 70 milyon Euro vererek hücum hattını zenginleştirdi.

Ronaldo, Bale, Di Maria, Benzema ve Rodriguez’den oluşacak hücum hattı, dünyadaki tüm takımları kıskandıracak seviyeye geldi.

Yayınlanma Tarihi:09:44,