SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Özil Gazze’ye yardım yaptı mı?

Türk kökenli Alman oyuncunun basın danışmanı, Mesut Özil'in dünya kupası şampiyonluk primi olan 300 bin euroyu Gazze'deki çocuklara bağışladığı şeklindeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Güncellenme: 16:05, 17/07/2014
Mesut Özil Gazze’ye yardım yaptı mı?

Almanya A Milli Futbol Takımı ve Arsenal’in futbolcusu Mesut Özil’in, Almanya Futbol Federasyonu'nun dünya şampiyonluğu için verdiği 300 bin avroluk primi Gazze’deki çocuklara bağışladığı yönünde çıkan haberlerinin doğru olmadığı açıklandı.

Özil’in basın danışmanı Roland Eitel, yaptığı açıklamada, “Özil, Gazze’ye bağışta bulunmadı. Açıkçası bu haberin nereden çıktığını da bilmiyoruz” ifadesini kullandı.

Özil’in Brezilya’dayken 11 çocuğun ameliyatı için bağışta bulunduğunu hatırlatan Eitel, Mesut Özil’in şu an tatilde olduğunu söyledi. Bazı gazeteler ve internet sitelerinde, Mesut Özil’in Almanya Futbol Federasyonu'nun dünya şampiyonluğu için verdiği 300 bin avroluk primi İsrail'in bombaladığı Gazze'deki çocuklar için bağışladığı iddia edilmişti.

Öte yandan, Mesut Özil, dün Facebook sayfasında Almanya forması giyen 4 çocukla çektirdiği fotoğrafı paylaşmış ve fotoğrafın altında, “Sevgili arkadaşlar, Dünya Kupası öncesi 11 hasta çocuğun ameliyat masrafları için destek olmuştum. Dünya Kupası zaferimiz ile beraber bu sayıyı sadece 11 ile sınırlamayıp tüm takım oyuncu sayımız olan 23’e yükseltiyorum. Bu benim turnuva süresince tüm Brezilya halkından gördüğüm misafirperverliğe karşılık kişisel bir teşekkürümdür” ifadelerini yazmıştı.

Yayınlanma Tarihi:16:02,