SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’da iç transferde Onur Demir, Uğur Aktaş, Ergün Çakır ve Berkan Yıldırım ile birer yıllık sözleşme imzalandı.

Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, iç transferde 9 futbolcudan 8’i ile anlaştıklarını belirtti.

İç tranferde mevcut kadronun büyük ölçüde korunmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Bozbağ, “Yeni sezonda geçen seneden bizlerle berbaber olan, bize şampiyonluk mutluluğu yaşatan bu arkadaşlarla yeniden anlaşmaktan mutluyuz. Giresunspor için gerekli fedakarlıkları yaptılar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Umarım daha iyi başarılar yakalarız. Daha iyi yerlere gelmemizde gereken katkıyı vereceklerine inanıyorum” dedi.

Giresunspor’un mütevezi bütçe ile transfer politikası izlediğini, oluşturacakları kadronun PTT 1. Lig’de başarıyı yakalayacağına inandıklarını aktaran Bozbağ,”Geçen yıl mütevazi bir bütçe ile hareket etmiş ve şampiyon olmuştuk. Bu yıl da aynı politikayı izliyoruz. Ligde önemli bütçeye sahip takımlar var. Bizim bütçemiz ise mütevazi ancak her şeyin para olmadığını geçen sezon şampiyon olarak gösterdik. Bu sezonda inşallah tüm Türkiye’ye bunu kanıtlayacağız” diye konuştu.

Onur Demir, Uğur Aktaş, Ergün Çakır ve Berkan Yıldım ise Giresunspor ile yeniden anlaştıkları için mutlu olduklarını söylediler.

Konuşmaların ardından Onur Demir, Uğur Aktaş, Ergün Çakır ve Berkan Yıldırım bir yıllık sözleşmeye imza attılar.