SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Faruk Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı

Sarı-lacivertli kulübün efsane başkanı Faruk Ilgaz, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapılan törenin ardından toprağa verildi.

Güncellenme: 12:29, 17/07/2014
Faruk Ilgaz son yolculuğuna uğurlandı

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Faruk Ilgaz, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Faruk Ilgaz için ilk tören, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde yapıldı. Törene Ilgaz Ailesi'nin fertleri, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, Genel Kurul Üyeleri, eski başkanlardan Ali Şen, eski yöneticiler, eski futbolcular, Şube Kaptanları ile kulüp çalışanlarının yanı sıra Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt, Gaziantepspor Eski Başkanı Celal Doğan da katıldı.

Törenin ardından merhum Faruk Ilgaz, Karacaahmet Mezarlığı'ndaki Şakirin Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Sahray-ı Cedid Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım da yaptığı konuşmada, “Değerli misafirler, sevgili Fenerbahçeliler, bugün üzüntülü bir gün. Değerli Başkanımız aramızdan ayrıldığı için toplandık. Sayın Faruk Ilgaz ile ben başkan değilken de görüşürdük. Nasıl başkanlık yapacağımı konuşup, fikir alışverişinde bulunurduk. Hep fikir birliğinde olduk, her zaman bizi destelerdi. Kulübümüz kötü güler geçirirken bizi aradı, sabretmemiz gerektiğini söylerdi. İyi günde de kötü günde de yanımızda oldu. Allah'tan rahmet diliyorum. Fenerbahçe tarihinde yaşayan birisidir. 12 yıl başkanlık yaptı, 75 sene de çeşitli kademelerde görev yaptı. Faruk Ilgaz Tesisleri'nin ilk yapımı kendisine aittir. İsmimi yaşatacağız. Kulübümüz yaşadıkça Faruk Ilgaz'ın ismi de bu kulüp tarihinde yaşayacaktır. Camiamıza sabır, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu.