SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Real Madrid’in Arjantinli yıldızı Angel Di Maria paylaşılamıyor. Gelecek sezon takımda ayrılması gündemde olan Di Maria için Paris Saint Germain ve Manchester United büyük bir savaş veriyor.

 

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda Lionel Messi ile birlikte takımı taşıyan ancak sakatlığı nedeniyle yarı final ve finali kaçıran Di Maria, ilk olarak Paris Saint Germain’in gündemine geldi. Yıldız futbolcu için Real Madrid yönetimi ile görüşmelere başlayan Fransız ekibi, pazarlıklara başladı.

Ancak devreye giren Manchester United, Louis van Gaal’in kadroda görmek istediği kanat oyuncusunun fiyatını arttırdı. Eli güçlenen Real Madrid, Paris Saint Germain ve Manchester United’ın tekliflerini değerlendirmeye aldı.

İspanyol ekibinin, teklif 50 milyon Euro gibi bir rakama ulaşırsa Di Maria’nın gitmesine izin vereceği öğrenildi.

AYRILMAK İSTİYOR

Yıllık ücretine zam talep eden ancak Real Madrid yönetiminden olumsuz yanıt alan Di Maria da takımdan ayrılmaya gönüllü… Başkent ekibinin James Rodriguez transferinde sona yaklaşması da Di Maria’nın huzursuzluğunu arttıran bir başka etken…

 

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema gibi yıldızların yanına Rodriguez’in de eklenmesi, forma şansı azalan Di Maria’nın teklifleri değerlendirmesine neden oldu.

Real Madrid forması ile 124 lig maçına çıkan Arjantinli yıldız, 21 gol atarken, 49 da asiste imza attı.