SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın sıradaki bombası geliyor

Beşiktaş 2. flaş transferini de bitirmek üzere. Genç 10 numara için toplam 5.5 milyon euro verecek siyah-beyazlılar, ödeme planı üzerinde çalışıyor.

Güncellenme: 07:33, 17/07/2014
Beşiktaş’ın sıradaki bombası geliyor

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Demba Ba ile başlayan transfer sağanağının arkası gelecek. Gözler yeni bomba Manuel Lanzini'de. Aylardır süren pazarlıklarda sonunda mutlu son ilk kez bu kadar yakın. Hatta sözlü anlaşma sağlandı bile. Görüşmelerin sürdüğü konu ödeme planı. Beşiktaş daha önce vermeyi kabul ettiği 4.5 milyon euroluk bonservise ek olarak talep edilen 1.5 milyon euroluk vergiyi ödemeyi reddediyordu. Daha önce 800 bin euroluk bölümü ödeyebileceğini söyleyen siyah-beyazlılar bu rakamı 1 milyon euroya çıkardı, buna karşılık ise ödeme planında esneklik istedi. Vergi ile birlikte oluşacak 5.5 milyon euroluk rakamı Beşiktaş 3 sene vade ile ödeyeceğini Arjantin ekibine iletti. River Plate de buna sözlü olarak olumlu yanıt bildirdi.

EN GEÇ CUMARTESİ

Demba Ba transferinde olduğu gibi gerekli banka teminatı alınınca River Plate'in kapısı çalınacak ve transfere son nokta koyulacak. Kulübe yakın kaynaklara göre bu işlem de en geç cumartesi günü tamamlanacak.