SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda yarın akşam Gürcistan’ın Chikhura Sachkhere takımıyla yapacakları maçtan, taraftarları önünde iyi bir skorla ayrılmak istediklerini söyledi.

Maçın oynanacağı Atatürk Stadı’nda takım kaptanı İbrahim Öztürk ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Güneş, 2014-2015 sezonuna başlarken ilk resmi maçlarını UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacaklarını anımsattı.

“Taraftarlarımızın önünde iyi bir sonuç almak istiyoruz” diyen Güneş, şunları söyledi:

“Rakibimiz fizik olarak daha avantajlı. İyi kapatan, takım oyununu iyi oynayan kompakt bir takım. İyi oyuncuları var. İlk resmi maçımızda kendi sahamızda oyuncularımızın performansını görmüş olacağız. Ayrıca alacağımız iyi bir sonuç, bize moral verecek. Rakibin avantajlı tarafları var, bizim de avantajlı taraflarımız var. Bunları kullanmak istiyoruz. Savunmada ve önde öne çıkan oyuncuları var. İyi bir oyunla ve iyi bir sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz.”

Kaptan İbrahim Öztürk ise rakiplerinin ilk maçlarını kazanarak geldiğini ve onlara saygı duyduklarını belirtti.

Kendi saha ve seyircileri önünde oynayacakları maçta, ikinci maç için avantajlı bir skor elde etmek istediklerini anlatan İbrahim Öztürk, “Hocamız gerekli analizleri yaptı, kamp döneminde bunları çalıştık. Herkes sahaya çıktığında ne yapacağını biliyor. En iyisini yapacağımıza inanıyorum. İşi burada bitirmek istiyoruz açıkçası. Taraftarlarımızla da buluşacağız. Onlara da iyi bir sonuç vermek istiyoruz” diye konuştu.