SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Uğur çok iddialı

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Mustafa Uğur, "Takımı bir üst lige çıkarmak adına mücadele içerisinde olacağız" dedi.

Güncellenme: 17:59, 16/07/2014
Mustafa Uğur çok iddialı

Uğur, Nurettin Soykan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, alt liglerde görev yapmanın bazı teknik adamlar için farklı duygular ifade edebileceğini belirterek, “Benim anlayışıma göre öyle takımlar vardır ki hangi ligde olduğunu bakılmaz. İşte Malatya da bizim için o yüzden önemli. Hangi ligde olduğuna bakmaksızın bu güzel görevi üstlendiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Sezona iyi başlayıp ligi arzuladıkları yerde bitirmek istediklerini belirten Uğur, “Takımı bir üst lige çıkarmak adına bir mücadele içerisinde olacağız” ifadesini kullandı.

Uğur, hep birlikte el ele verip Yeni Malatyaspor’u hak ettiği noktaya ulaştıracaklarını dile getirerek, “Zorlu bir süreçteyiz fakat zorluklar birlikte birbirine güç vererek, dayanarak aşılabilir. Yeni Malatyaspor bu lige yakışmıyor, işin özü bu. Bu takımı üst lige çıkarırsak, şampiyon yaparsak bizler de mutlu oluruz” diye konuştu.

Mustafa Uğur, ilk etap hazırlık kampını Malatya’da yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaleci Vedat Kapurtu ise “Yeni Malatyaspor her zaman hedefleri olan bir camiadır. Burada olmaktan mutluyuz. Son derece yerinde transferler yapılıyor. Bu sene gerçekten her şey güzel olacak. Mücadeleci bir ekip olup ipi göğüsleyen taraf olmak istiyoruz” dedi.