SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin cezası ne olacak?

TFF çirkin ve kötü tezahüratla ilgili yaptığı talimat değişikliğinin ardından, Fenerbahçe'nin 3 maçlık cezasını nasıl çekeceği belli oldu.

Güncellenme: 10:49, 16/07/2014
Fenerbahçe’nin cezası ne olacak?

Türkiye Futbol Federasyonunun çirkin ve kötü tezahüratla ilgili yaptığı talimat değişikliğinin ardından (henüz resmi olarak açıklanmasa da) gözler bu kez geçen sezondan kalan cezaların ne olacağı sorusunun cevabına çevrildi.

TFF’nin yeni disiplin talimatında taraftarların eylemlerini iç saha ve dış saha ihlali olarak ayırmasından sonra geçen yıldan 3 maç seyircisiz oynama cezası bulunan Fenerbahçe’nin cezalarını nasıl çekeceği sorusu da cevabını bulmuş oldu.

Geçen sezon sahasında oynadığı Karabükspor maçında seyircilerinin çirkin ve kötü tezahurat ihlalini aynı sezon içinde 6. kez ihlal etmesinden dolayı bir maç seyircisiz oynama cezası alan sarı-lacivertliler yeni talimata göre bunun cezasını ligin ilk haftasında tribün cezası olarak çekecek.

Buna göre Fenerbahçe’nin ligin ilk haftasında Karabükspor’a karşı oynayacağı maçta ceza aldığı maçtaki temsilci raporuna göre ilgili tribüne seyirci alınmayarak bir maçlık cezasını çekmiş olacak. Sarı-lacivertlilerin yine ligin son haftasında Kayseri müsabakasında taraftarlarının aynı sezon içinde 7. kez çirkin ve kötü tezahurat ihlalinde bulunmasından dolayı 2 maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe bu maçların cezasını da yeni disiplin talimatına göre deplasmanda oynayacağı ilk iki maçta çekecek.

Buna göre Fenerbahçe ligin ikinci haftasında Trabzon ve dördüncü haftasında da Akhisar’a seyirci götüremeyecek. Ve böylelikle Fenerbahçe geçen yıldan kalan üç maç seyircisiz oynama cezasını Karabük maçında tribün, Trabzon ve Akhisar deplasmanlarına da seyirci götürmeyerek çekmiş olacak.

DİĞER TAKIMLARA DA AYNI UYGULAMA

Öte yandan Fenerbahçe dışında geçmiş sezondan cezaları bulunan Trabzonspor, Mersin İdman Yurdu ve Bursaspor’un da bu uygulamaya dahil edileceği öğrenildi.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:10:47,