SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTV Spor Yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş’ın yeni transferi Demba Ba’nın siyah-beyazlı kulübe büyük katkı sağlayacağını belirtti. Güntekin Onay “Demba Ba, Beşiktaş’ın son yıllardaki en iyi transferi” yorumunu yaptı.

Demba Ba’nın sürekli çıkışta olan bir futbolcu olduğunu ifade eden Güntekin Onay “Son 7 yılını üst düzey oynadı. Sürekli çıkışta olan bir oyuncu. Bir santrforda olması gereken her şeye sahip. Uzun boylu, yüksek toplarda etkili, son derece hızlı, hareketli, savunmayı rahatsız eden bir isim. Demba Ba bundan 3 ay önce Premier Lig’in final niteleğindeki maçta Liverpool’a gol attı. Şampiyonlar Ligi’nde PSG’yi eleyen golü attı” dedi.

Demba Ba’nın kağıt üzerinde Türkiye’nin en iyi santrforu olduğunu öne süren Güntekin Onay “Kağıt üzerinde Webo’dan, Emenike’den, Burak Yılmaz’dan iyi. Ama ‘En çok golü atar’ diyemeyiz. Çünkü futbol kağıt üstünde oynanmıyor. Demba Ba, Beşiktaş’ın aradığı nitelikte bir isim. Çok dindar olması da Türkiye’ye gelmesini etkilemiştir. Fenerbahçeli Sow’un varlığı onun için büyük bir avantaj. Kendisini yalnız hissetmeyecektir. Ama adaptasyon süreci zaman alacaktır” diye konuştu.