SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın anlaşmaya vardığı ve İstanbul’a getirdiği Senegalli futbolcu Demba Ba, yapımı süren Vodafone Arena’da Kulüp Başkanı Fikret Orman ile bir araya geldi.

Vodafone Arena’ya üstünde “Gururlan” yazılı tişörtle gelen Senegalli futbolcuyu Fikret Orman karşıladı. Orman, bir süre sohbet ettiği Demba Ba’ya ismi yazılı 9 numaralı Beşiktaş formasını verdi. Formayı giyen Senegalli futbolcu, daha sonra Orman ile birlikte poz verdi.

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’de forma giyen Demba Ba, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, taraftarının ilgisinin kendisini mutlu ettiğini, stat inşaatından da etkilendiğini söyledi.

Prosedürler gereği sağlık kontrolünden geçeceğini ifade eden Demba Ba, “Beşiktaş’ta oynayacağım için heyecanlı ve istekliyim. Herkese en çabuk şekilde kendimi göstermek istiyorum. Burası çok büyük bir kulüp ve bu kulübün parçası olmak istiyorum” diye konuştu.

Taraftarların kendisini çok sıcak karşıladığını kaydeden Senegalli futbolcu, “Bundan sonra da ilişkilerimiz iyi olacağını göstermiş oldular” dedi.

Fikret Orman ise Demba Ba’nın transferiyle ilgili olarak, şunları söyledi:

“Beşiktaş’a faydalı olacağına inandığımız bir santrafor aldık. Uzun zamandır yapılan bir çalışma. Merhaleler katederek geldik. Bütçemize uyması gerekirdi. Beşiktaş Kulübü’ne faydalı olacak transferler yapmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 1-2 tane daha transfer yapma düşüncemiz var.”

Bu arada Demba Ba’ya Vodafone Arena’yı gezdiren İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak, stadyumun özellikleri hakkında bilgiler verdi.