SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bucaspor’a mentör desteği

Sezon hazırlıklarına Nevşehir'de devam eden sarı lacivertli ekipte göreve başlayan mentör Serkan Özkan futbolcularla ilk toplantısını yaptı.

Güncellenme: 15:50, 16/07/2014
Bucaspor’a mentör desteği

PTT 1. Lig ekiplerinden Bucaspor’da göreve başlayan mentör Serkan Özkan’ın futbolcularla ilk toplantısını yaptığı bildirildi.

Bucaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, takımda üstün başarıyı yakalamak adına futbol mentörlüğü uygulamasının başlatıldığı, Avrupa’da önde gelen kulüplerin uyguladığı bu sistemi Türk futbolunda Bucaspor’un kullanmaya başladığı belirtildi.

Teknik ekibe katılan futbol mentörü Serkan Özkan’ın dün futbolcularla bir toplantığı yaptığı ve bu uygulamanın sezon boyunca devam edeceği kaydedildi.

Serkan Özkan, yaptığı açıklamada, futbolcuların fiziksel ve taktiksel olarak karşılaşmalara tamamen hazır olmadığını belirterek, “Oyuncuları zihinsel olarak da karşılaşmaya hazırlanmak gerekiyor. Özgüven ve motivasyon, dikkat, stres yönetimi her zaman önemli yer tutar. Sporcunun zihinsel ve mental olarak hazır olması onu her zaman başarıyla bütünleştirir” dedi.

SEZON HAZIRLIKLARI

Öte yandan çalışmalarına Nevşehir Avanos’ta devam eden Bucaspor’da sakatlıkları bulunan Melih Vardar ve Civar Çetin kamptan ayrıldığı, yerlerine İsa Fuat Dayı ve Hasan Kaşıkara’nın kampa katıldığı belirtildi.