SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Balkes’te çalışmalar sürüyor

Balkes’te çalışmalar sürüyor

Teknik direktör İsmail Ertekin: "Yeni olduğumuz bir ligde iyi işler çıkartırız diye düşünüyorum"

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Balıkesirspor, yeni sezon hazırlıklarını Bolu’nun Karacasu beldesinde sürdürüyor.

Teknik direktör İsmail Ertekin gözetiminde gerçekleştirilen antrenman, koşuyla başladı. Pas çalışması ve yarı sahada çift kale maçla devam antrenman, açma germe hareketleriyle sona erdi.

Ertekin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok güzel bir kamp dönemi geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Çalışmalarını günde çift idman yaparak sürdüreceklerini belirten Ertekin, “Çalışmalarımıza arttırarak devam edeceğiz. Ayın 26’sına kadar buradayız. Bu tarihe kadar inşallah iyi bir yere geleceğiz. Bu arada da eksiklerimizi görmüş olacağız. Futbolcu olarak eksiklerimiz var, tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Transfer komitesinin 3 yabancı futbolcuyla görüştüğünü aktaran Ertekin, “Onların takıma bir an önce katılması takım adına iyi olacak diye düşünüyorum. Adaptasyonu bir an önce sağlamamız gerekiyor. İnşallah kısa sürede oluşur” dedi.

Ertekin, şunları söyledi:

“İkinci etap kampımız artık lig öncesi olacak. Onu da o dönem için de iyi bir hazırlık yapmamız lazım. Şu an takımda yabancıların olmaması bizim için bir eksik ama şu an elimizdeki futbolcular gerçekten iyi çalışıyor. İnşallah kamp sonuna kadar sakatlık ve herhangi bir terslik olmadan devam ederiz.”

Spor Toto Süper Lig’de fikstürün çekildiğini anımsatan Ertekin, “Fikstür, kazanıyorsanız lehinize, kaybederseniz aleyhinize oluyor. Hepsiyle oynayacağımız için fikstür hakkında çok fazla şey söylemek istemiyorum ama ilk maçın içeride olması avantaj. Geçen yıl da böyle başlamıştık. İlk maçı kazandıktan sonra kazanmaya alışan bir takımız. İnşallah bu sene de böyle olur. Yeni olduğumuz bir ligde iyi işler çıkartırız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.