SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Chikhura Sachkhere yapacakları maç öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin “UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Gürcistan temsilcisi Chikhura Sachkhere ile 17 Temmuz’da sahalarında yapacakları maçı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Güneş, rakiplerini izleme şansı bulduğunu söyledi.

Takım oyununu iyi oynayan ve uyumlu bir rakiple karşılaşacaklarını ifade eden Güneş, rakiplerinin fizik olarak da daha hazır olduğunu kaydetti.

Güneş, Chikhura Sachkhere’nin rakibi oynatmamaya çalıştığını ve zaman zaman uzun topları da denediğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bizim de kendimize ait değerlerimiz ve özelliklerimiz var. Onları kullanmaya çalışacağız. Sezon başında bu kadar hazır bir takıma karşı zorlanabiliriz, onun için sabırlı olmamız gereken bir maç. Maçın zorlukları o olacaktır. Rakibimizi izledim. Zaman zaman topla çıkarken hata yaptıkları zaman kullanabiliriz, kanatlardan kullanabiliriz. Ayağa paslarla hızlı oynarsak etkili olacağımızı düşünüyorum. Bizde de o tip oyuncular var ama kolay maç olmayacak. 2 maç sonucunda turu geçmeyi düşünüyoruz. Çünkü, ilk maçta alacağımız iyi sonuç kesin sonuç olmayacaktır. Onları hem burada hem de orada yenecek gücümüzün olduğunu düşünüyorum. İnşallah bunu gösteririz.”

Taraftarın satışa çıkan biletlere rağbet gösterdiğini belirten Güneş, bu durumun onların takıma olan sevgisini gösterdiğini vurguladı.