SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Prandelli’nin transfer bütçesi

Sarı kırmızılılar UEFA’nın bütçe kısıtlaması ve ‘kadro maliyetini’ 90 milyon Euro’ya sabitleme şartı nedeniyle ayağını yorganına göre uzatırken, elde tutulmayan oyunculardan gelen geliri, yeni oyuncu almaya harcayacak.

Güncellenme: 19:29, 15/07/2014
İşte Prandelli’nin transfer bütçesi

Kontratı sona eren 5 futbolcusu ile sözleşme uzatmayan, 10 oyuncusunu kadro dışı bırakıp ‘kulüp bulun' mesajı veren Galatasaray, Mancini-Prandelli değişikliği ile de 2.2 milyon Euro'luk tasarrufa imza atmıştı. Şu anda kadroda düşünülmeyen futbolcular ve Mancini tasarrufu ile 49 milyon TL'lik tasarrufa imza atan Galatasaray, böylelikle UEFA'nın koyduğu kriter ile hareket edip kadro içinde yaptığı operasyon ile kendi transfer bütçesini kendi yarattı. Maliyeti düşürüp kendi transfer bütçesini yaratan sarı kırmızılılar, şu anda önümüzdeki yıl için 2 futbolcu kadroya kattı.

OLCAN 16 MİLYONA MAL OLDU

G.SARAY'ın Olcan Adın transferi, oyuncunun 2014-2015 sezonunda alacağı 1.6 milyon Euro'luk rakam ve 4 milyon Euro'luk bonservisi ile toplam 16 milyon 161 bin TL'ye mal oldu. Kadroya atılan genç oyuncu Sinan Gümüş ise önümüzdeki sezon 500 bin Euro karşılığında imza attı. Olcan ve Sinan'ın transfer maliyetleri Galatasaray'ın sıkıntı yaşamamak adına yaptığı 49 milyon TL'lik tasarruf rakamından düşüldüğünde Teknik Direktör Prandelli'nin elinde 31 milyon 560 bin liralık bir transfer bütçesi bulunuyor.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:19:28,