SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, futbol takımının başına ikinci kez getirdiği teknik direktör Vahid Halilhodzic ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Bordo-mavili takıma yeni sezon öncesi ilk antrenmanını sabah saatlerinde yaptıran Halilhodzic için Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde imza töreni düzenlendi. 62 yaşındaki Boşnak asıllı Fransız teknik adam, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da katıldığı törende kendisini 2 yıl Trabzonspor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Trabzonspor’da 2005-2006 sezonunun 9. haftasında göreve gelen ve 8 aylık çalışmanın ardından ayrılan teknik direktör Vahid Halilhodzic, 8 sezon sonra tekrar bordo-mavili kulüpte görev aldı.

İmza töreninde konuşan Boşnak çalıştırıcı, Trabzonspor’un başarısı için elinden geleni yapacağını söyledi. Dünya Kupası’nın ardından birçok teklif aldığını doğrulayan Halilhodzic “Avrupa’nın çok iyi takımlarından, ABD’den bile teklif geldi. Teklif edilen rakamların çılgınca olduğunu söyleyebilirim. Birçok takımdan teklif almak gurur verici. İnsanın hoşuna gidiyor. Bugün başka yerde çok fazla para kazanabilirdim” dedi.

BEŞİKTAŞ’I REDDETTİM

Trabzonspor’a ilk geldiğinde Beşiktaş’ın da kendisine teklif yaptığını itiraf eden Halilhodzic “Trabzonspor’a ilk geldiğimde Beşiktaş bana iki katı teklifte bulunmuştu. Ancak benim Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na verdiğim söz, paranın çok ötesinde. Bugün bana yapılan astronomik teklifleri kabul etmememin nedeni de bu. Eğer Trabzonspor’a gelmeseydim vicdanım rahat etmezdi” açıklamasında bulundu.

Geçen sezondan daha başarılı sonuçlar alan bir Trabzonspor yaratmak istediğini de sözlerine ekleyen tecrübeli isim “Takımın başarısı için en az dört futbolcu transfer etmemiz gerekiyor. Bu konuda çalışmalara başladık. Yönetime alınmasını istediğim isimleri verdim. Kariyerinin sonuna gelmiş oyunculara inanılmaz paralar veriliyor. Biz bu politikayı izlemeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:59,