SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman ile Sportif Direktör Önder Özen arasında gerçekleşen görüşmenin ardından yolların ayrılmasına karar verildi.

Yapılan toplantının sonrasında ilk açıklama Özen’den gelmiş, tecrübeli isim Beşiktaş camiasına teşekkür ederek kulüp binasından ayrılmıştı. Özen’den sonra binadan ayrılan Başkan Fikret Orman da hem istifa hem de transfer hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlk olarak Özen’in istifasını değerlendiren Orman “Profesyonel iş yaşantısında bu tür hadiseler yaşanabiliyor. Önder Özen ile dostluğumuz devam edecek. Önder Özen istifa etmek istediğini söyledi. Ayrılırken tazminat talebinde bulunmadı. Hak ettiğinden fazlasını almak istemedi. Çok asil bir davranıştı” dedi.

Kulüpte Sportif Direktör pozisyonunun devam edeceğini belirten Orman “Bu koltuğa başka bir isim atayacağız. Hayat devam ediyor. Sportif direktörlük için aklımda birçok isim var. Ahmet Nur Çebi ile konuşup kesin kararımızı vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Daha sonra transfer çalışmaları ile ilgili soruları cevaplayan Orman “Demba Ba kıymetli bir oyuncu. Uzun zamandır görüşmelerimiz sürüyor. Henüz bir anlaşma yok. Demba Ba için pazarlıklar 13 milyon Euro’dan başladı. Fiyatı yavaş yavaş istediğimiz noktaya çektik. Ligin başlamasına 1 aydan fazla, transfer döneminin bitmesine ise 1.5 ay zaman var. Finansal Fair Play kuralına dikkat ediyoruz. Transferlerimizin hepsi bütçemize uygun olacak. Taraftarımız merak etmesin işimizi iyi yapacağız” şeklinde konuştu.

Kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk ile ilgili fikri sorulan Orman “İki futbolcu için bir tasarrufum yok. Kaptan İbrahim’in takıma geri dönmesini, Sezer Öztürk’ün de futbol oynamasını istiyorum. Beşiktaş olmasa bile başka bir takımda futbol yaşantısına devam edebilir” cevabını verdi.