SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübün Öğretmenevi’nde gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurulu, toplantı için salt çoğunluğun sağlanamamasından dolayı yapılamadı. Kulübün tüzüğü gereği 24 Temmuz Perşembe günü tekrar genel kurul için toplanılması kararlaştırıldı.

Başkan adayı Necati Erdem, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olağanüstü genel kurulunun tekrar ertelenmesinden dolayı kimsenin karamsarlığa düşmemesi gerektiğini, kulüp başkanlığına seçilmesi halinde Elazığspor’u hak ettiği yere getirmek için özveriyle çalışacaklarını söyledi.

Seçilmemiş olmalarına rağmen Elazığspor için çalışmalarına başladıklarını dile getiren Erdem, “Bugün de genel kurul olmadı, hiç önemli değil. İnşallah bu saatten sonra Elazığspor hizmetine yeni bir yönetim kurulu olarak devam edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın” dedi.

Teknik direktör Giray Bulak ile anlaştıklarını ve yarın veya ertesi gün Elazığ’a gelerek takımın başına geçeceğini belirten Erdem, sözlerine şöyle devam etti:

“Buraya gelmeden 1 saat evvel Giray Bulak ile görüştüm. Büyük ihtimalle yarın veya ertesi gün buraya gelecek. Evvela size bu müjdeyi vereyim. Yanındaki hocalar için ‘Elazığlı olacak’ diye şart koştum. Teyidini de aldık inşallah. Yarından itibaren elinizden geldiği kadar bizleri izlemeye devam edin. Elazığspor’u çok iyi yerlere getireceğiz. Kiminle? Samimi söylüyorum, Selçuk Öztürk ile beraber getireceğiz.”

Erdem, bu sene Elazığspor için şampiyonluk sözü veremediğini ancak bundan sonra Elazığspor için küme düşmek gibi bir şeyin söz konusu olamayacağını dile getirdi.

Kulübün başına geçmeleri halinde dedikoduyu bırakıp, sadece iş yapacaklarını anlatan Erdem, “Tüm Elazığ halkıyla birlikte çalışıp, Elazığspor’u iyi bir yere getireceğiz. Bugün UEFA aşısı yapılmıştır. 5 sene sonra görüşmek üzere” diyerek sözlerini tamamladı.