SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’lu Ozan Tufan, hedefleri arasında İngiltere’nin Liverpool takımında futbol oynamanın bulunduğunu söyledi.

Tufan, yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabını sürdürdükleri Kartepe ilçesindeki otelde düzenlediği basın toplantısında, çift idmanlarla yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini anlattı.

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda 17 Temmuz’da oynaycakları Chikhura Sachkhere maçına iyi hazırlandıklarını ifade eden Tufan, takımın iyi adapte olduğunu kaydetti.

Tufan, kampta da iyi bir uyumun bulunduğunu dile getirerek, hem saha içi hem saha dışında iyi ilişkilerin olduğunu ifade etti.

Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerine işaret eden Tufan, “Kampın bitimine iki gün kaldı. Onu da iyi geçirip iyi bir şekilde kupa maçına çıkmak istiyoruz” dedi.

Kendi performansını da değerlendiren TUfan, “Birden bir yükselme yaşandı. Ben de beklemiyordum bu yükselmeyi ama benim için iyi oldu. Milli takıma gittim diye kalacak halim yok. Daha çok üzerine koymam lazım. Daha çok çalışmam, bırakmamam lazım. Benim performansım bu değil. Daha üzerine koyup daha iyi şeyler yapacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bursaspor’da sağ bekte futbola başladığını anlatan Ozan, “Ön libero ve stoperde oynadım. Milli takımda ön liberoda kendimi daha hızlı hissettim. Burada da daha rahat hissediyorum. Bana nerede görev verilirse en iyisini orada gerçekleştirmek zorundayım” ifadesini kullandı.

“HEDEFLERİM VAR”

Tufan, Teknik Direktör Şenol Güneş’in taktiksel idmanları iyi bildiğini belirterek, takım içerisindeki uyumu da iyi sağladığı söyledi.

Takımın Güneş’le iyi bir çıkış yakalayacağını düşündüklerini dile getiren Tufan, kupa maçında başlayıp sonuna kadar iyi götürmek gerektiğini kaydetti.

Tufan, hep Bursapor’da kalmaktan yana olduğunu ifade ederek, “Çocukluğumdan beri bu takımdayım. Burad