SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuyt’a dünya efsanesinden yorum

Brezilya ile oynanan 3.’lük maçının ardından yayınlanan ısı haritasına göre koşmadık yer bırakmayan tecrübeli yıldız, Johann Cruyff’tan büyük övgü aldı.

Güncellenme: 08:11, 14/07/2014
Kuyt’a dünya efsanesinden yorum

Fenerbahçeli taraftarların bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle ‘Duracell' lakabını taktığı Dirk Kuyt, Dünya Kupası'ndaki performansıyla iz bıraktı. Hollanda Milli Takımı Teknik direktörü Van Gaal'in joker olarak kullandığı 33 yaşındaki yıldız, sol bek olarak başladığı turnuvayı sağ bek olarak tamamladı.

DURMAYI REDDEDEN ADAM!

Hollanda'nın gole ihtiyacı olduğunda merkez forvete geçen, ilerlemiş yaşına rağmen sahada ayak basmadık yer bırakmayan Kuyt, tüm izleyenlerin beğenisini kazandı. Otoriteler üçüncülük maçında Brezilya karşısında da başarılı futbol sergileyen Dirk Kuyt için ‘durmayı reddetti' yorumlarını yaptı.

CRUYFF: ŞÜKRETMELİSİNİZ

Ülkesinin efsane ismi Johann Cruyff'un takdirini kazanan Dirk Kuyt, maç sonrasında yayınlanan ısı haritasında performansını resmen ortaya koydu. Etkilendiği nadiren görülen Cruyff, “Kuyt gibi birisinin etrafta olmasına şükretmelisiniz. Kuyt ile taktiksel olarak her şeyi yapabilirsiniz” dedi.