SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un genç kalecisi Harun Tekin, Kartepe kampında Doğan Haber Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı. Harun, “Oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

HERKES ÇOK İSTEKLİ

Kampın yoğun geçtiğini belirten Harun iyi çalıştıklarını söyledi. Harun, “Kamp iyi ve yoğun geçiyor. İyi çalışıyoruz. Tüm herkes çok istekli. Arkadaşlık üst seviyede. İnşallah bunları önümüzdeki sezona yansıtacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HEYECANLIYIM

Bursaspor’un UEFA Avrupa Ligi 2’nci ön Eleme Turu’nda Gürcistan ekibi Chikhura Sachkhere ile oynayacağı müsabakanın 25 kişilik kadrosu belirlendi. Tecrübeli kaleci Frey, UEFA’ya bildirilen listede yer almadı. Yeşil beyazlıların kalesini koruyacak olan Harun Tekin konuyla ilgili soruyu yanıtladı. Harun, “Heyecanlıyım. Bu sezonu sabırsızlıkla bekledim. Elimden gelen en iyi performansı göstermek istiyorum. Ivankov, Carson ve Frey gibi isimlerle çalıştım. Hepsi kariyerli kaleciler. Hepsinden farklı şeyler öğrendim ve tecrübe edindim. Onların arkasında bekledim, ama artık oynamak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

DERSLER ÇIKARDIK

Geçtiğimiz sezondan dersler çıkardıklarını belirten Harun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen sene kötü bir sezon geçirdik. Ama onu tatilde kafamızdan sildik ve kötü sonuçlardan dersler çıkardık. Geçtiğimiz seneki gibi olmaması için rakibi ciddiye alıp turu geçmemiz lazım. Bu yıl gruplara kalmak istiyoruz. Tecrübe kazandığımızı düşünüyorum.”