SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın hedefi milli yıldız

İlk hedef Eskişehirsporlu Tarık Çamdal, ama bu konuda yönetim ‘bekle ve gör’ stratejisini uyguluyor. Bursasporlu Şener Özbayraklı için ise görüşmeler yeniden başladı.

Güncellenme: 13:45, 14/07/2014
Galatasaray’ın hedefi milli yıldız

Olcan Adın transferinde Salih Dursun'u Trabzonspor'a gönderen, Sabri ve Eboue'yi ise kamp kadrosuna dahil etmeyen Galatasaray'da sağ bek transferi zorunlu hale geldi. Veysel Sarı dışında alternatifi bulunmayan Cimbom'da, ihtiyaç halinde Hamit burada oynayabilir. Dolayısıyla teknik heyet yerli bir sağ bek istiyor. Yönetimin önceliği Tarık Çamdal.

Kulübü Eskişehirspor'la pazarlıklar sürüyor. Son olarak 2.5 milyon euro ve Dany'yi veren Aslan, olumsuz yanıt almıştı. Cimbom ise farklı bir strateji uygulamaya karar verdi. Eskişehirspor'un 4 büyük kulübü de harekete geçirme politikası karşılığında yönetim bekleyecek. 5 milyon euro isteyen Eskişehir'in diğer kulüplerle görüşmesi beklenecek. Es-Es'in bu paralara oyuncuyu kesinlikle satamayacağını düşünen G.Saray, en son kendi dediği rakamlara biraz da zam yaparak işi bitirecek.

ARTIK 5 MİLYON TL DEĞİL

Tarık’ın en büyük alternatifi ise Şener Özbayraklı. Bursaspor'un başarılı sağ beki için temaslar yeniden başladı. Ancak sıkıntı, “5 milyon TL'ye serbest kalır” maddesinin 1 Temmuz'dan sonra geçersiz olması. Dolayısıyla eli güçlenen Bursa, Şener için artık daha fazla bir bonservis bedeli istiyor.

Yayınlanma Tarihi:13:26,