SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı ekip, Avusturya’daki ilk antrenmanını teknik direktör Cesare Prandelli yönetiminde, kamp yaptığı otelin sahasında gerçekleştirdi. Yağış altındaki antrenmanda, futbolcular iki grup halinde tempolu koşular yaptı. Antrenman, Prandelli’nin futbolcularla saha içinde yaptığı kısa toplantının ardından, sona erdi.

Gurbetçi vatandaşların da takip ettiği idmanda, futbolcuların keyifli olduğu gözlenirken, antrenman sonrasında Yekta Kurtuluş ve Emre Çolak’ın otel bahçesindeki kaydıraktan kayması, renkli görüntüler oluşturdu.

Galatasaray’da kaleci Fernando Muslera, Aurelien Chedjou ile Felipe Melo, kampa daha sonra katılacak.

Sarı-kırmızılı takım, hazırlıklarını yarın çift antrenmanla sürdürecek.

Olcan Adın, takımla ilk antrenmanına çıktı

Galatasaray’ın Trabzonspor’dan transfer ettiği milli futbolcu Olcan Adın, sarı-kırmızılı takımla ilk antrenmanına çıktı.

Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Hakan Balta’yla sezon sonunda gerçekleştirilen A Milli Takım kampına katıldığı için izinli olan Olcan Adın, yeni takımı ile ilk antrenmanını yaptı.

Antrenmanda, Olcan Adın’ın Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’la kurduğu yakınlık dikkati çekti.

KAMP UZADI

Galatasaray’ın kampı 27 Temmuz Pazar gününe kadar uzatıldı.

Teknik direktör Cesare Prandelli’nin göreve gelmesinin ardından, Avusturya’da 11-24 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan kamp, 3 gün gecikmeyle 14 Temmuz’da başlatılırken, kampın bitiş tarihinde değişikliğe gidildi.

Prandelli’nin raporu doğrultusunda hazırlanan yeni kamp programına göre, hazırlıklarını Windischgasten’de sürdürecek olan sarı-kırmızılı takım, 23 Temmuz Çarşamba günü, Avusturya ekibi Rapid Wien ile hazırlık maçı yapmak için Viyana’ya geçecek.

Galatasaray, maçın ardından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye geçerek, burada 27 Temmuz Pazar günü Honved ile hazırlık karşılaşması oynadıktan sonra, İstanbul’a dönecek.

Sarı-kırmızılı takım, 21 Temmuz Pazartesi günü ise Windischgarsten’de Avusturya 3. Lig ekiplerinden SK Vorwarts Steyr ile bir hazırlık karşılaşması yapacak.

Bayer Leverkusen maçı iptal

Galatasaray’ın kampta Almanya’nın Bayer Leverkusen takımı ile oynamayı planladığı hazırlık maçı iptal edildi.

Alman ekibi ile 19 Temmuz Cumartesi günü yapılacağı açıklanan karşılaşmanın kampın geç başlaması nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:22:58,