SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin’in imza törenine izleyici olarak katılan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, tören sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yanal, “Kadro yaşlı ve yetersiz” şeklindeki eleştirileri yanıtlarken, camiaya güvence verdi…

Yarın Topuk yaylası’na gideceklerini ve bayrama kadar burada çalışacaklarını belirten Yanal, “Sonra İngiltere’ye gidip Sheffield United, ardından da Kopenhaf’a geçip Sevilla ile hazırlık maçları oynayacağız. Ardından Beşiktaş ve Chelsea’nin de katılacağı turnuvada mücadele edeceğiz. Burada maçlar 45’er dakikadan oynanacak. Ayrıca Galatasaray ile oynayacağımız Süper Kupa finali öncesi 2 ya da 3 hazırlık maçı daha yapacağız” dedi.

Dünya Kupası’nda oynayan futbolcuların dönüş tarihlerini de açıklayan Ersun Yanal, “Webo 21 Temmuz’da, Meireles ve Alves 23 Temmuz’da, Kuyt ise 9 Ağustos’ta takıma katılacak. Emenike ise 30 Temmuz’da bize katılacak ama öncesinde bireysel idmanlarını yapacak.” diye konuştu.

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan bu oyuncuların performansı ile ilgili bir soruya “Portekiz’in takım performansı tartışılırdı ama diğer oyuncularımızın hemen hemen hepsi başarılıydı. Özellikle Kuyt’ı tebrik ediyorum. Kuyt zaten bizde de farklı pozisyonlarda oynuyor; kanat, forvet arkası, santrfor oynuyor, savunması da iyi” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin yaşlı bir kadroya sahip olduğu yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine ise Yanal, “Kuyt’ın performansı ortada. Bizdeki yaşlı denilen oyuncuların performansı ortada. Çok iyi miks olmuş bir takımız, performansını çok iyi ayarlayan oyuncular var. Ama tabii ki önümüzdeki senelerin planlaması yapılacaktır” diye konuştu.

Tecrübeli hoca, “Geçen sezonki 3 önemli silahınız Webo, Emenike ve Sow, Ocak ayında Afrika Uluslar Kupası’na gidecek. Bu sorun olmayacak mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Turnuva, 17 Ocak-8 Şubat arası. Kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyorum ve transfer de devam ediyor. Bana göre 2 oyuncumuzun öyle bir sorunu gözüküyor ama bakacağız; başkanla değerlendireceğiz”

SALİH UÇAN YORUMU

Salih’in Roma’ya transferi hakkında ise Yanal’ın yorumu “Salih için büyük bir şans, umarım orada oynayacaktır. Forma şansı bulursa Türk futboluna büyük katkısı olacaktır. Umarım hem Salih hem Türk futbolu hem Fenerbahçe kazanır. Kolay bir seçim değil bu, genç bir oyuncu. Avrupa futbolu serttir; umarım Salih bütün bunların farkında olup iyi performans ortaya koyar.” şeklinde oldu.

CANER’E ÖVGÜLER

Yanal Caner’i de överek “Caner ile sezon sonunda konuştuk. Ardından menajeri Batur Altıparmak ile de görüştük. Caner’in Fenerbahçe ile sorunu olmayacağını, hiçbir yere gitmeyeceğini biliyorduk. Zaten Caner ile de çok temas kurmadan birkaç görüşme sonrası imzalandı. Fenerbahçe’de onun performansı çok önemliydi umarım bu sene de aynı performansı devam ettirir.” dedi.

Yanal, yeni tranfser Diego Ribas için ise “Hepimiz performansını biliyoruz. Koşan mücadele eden bir tarzı var. Yaratıcılığı ile birlikte Diego Ribas’ın Fenerbahçe’ye katkısı olacak. Onun hem Avrupa hem de oyunculuk deneyimleri bize büyük katkı yapacak. Umarım sakatlanmadan, performansına en iyi şekilde devam eder” yorumunda bulundu.

Yayınlanma Tarihi:15:07,