SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba Beşiktaş’a geliyor

1 yıllığına kiralanan 29 yaşındaki golcü sağlam raporu alınca siyah-beyazlıların İngiltere kampına katılacak. Chelsea ile satın alma bedeli konusunda görüşmeler ise sürüyor.

Güncellenme: 07:24, 14/07/2014
Demba Ba Beşiktaş’a geliyor

Safa Can KONUKSEVER / AMKSPOR

Transferin sessiz takımı Beşiktaş hedefi 12'den vuracak bir hamle yaptı ve Demba Ba ile anlaştı. Aylar önce de Senegalli futbolcu için temaslarda bulunan, ancak o dönem Chelsea'nin inadını kıramayan siyah-beyazlılar bu kez mutlu sona ulaştı. İngiliz ekibi, takımın sezon öncesi kampına katılan yıldız futbolcunun düzenli oynaması için kiralanmasına izin verdi. Ve Almanya kampı sonrası soluğu İngiltere'de alan futbol direktörü Önder Özen işi bitirdi. 1 yıl kiralanan Demba Ba'ya yaklaşık 3.5 milyon euro garanti para ödenecek, bu da onu Beşiktaş'ın en çok kazanan futbolcusu yapacak.

BASIN ÖNÜNDE İMZA ATACAK

Resmi imzaların atılması için Demba Ba ve menajeri Alex Gontran yarın İstanbul'a bekleniyor. İstanbul'da sağlık kontrolünden geçecek yıldız futbolcuda bir sorun çıkmazsa basın önünde tören düzenlenecek. 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu daha sonra Beşiktaş'ın Ada'daki kampına katılacak.

2016'YA KADAR KONTRATI VAR

BU transferin bir aşaması da yıldız santrforun satın alma bedeli. Beşiktaşlı yöneticiler, Chelsea ile 2016'ya kadar sözleşmesi bulunan Demba Ba'nın kiralama anlaşmasına makul bir satın alma bedeli yazdırmak istiyor. Bu yönde görüşmelerin de bitme aşamasına geldiği öğrenildi.

SOW’DAN BİLGİ

Senegalli Demba Ba'nın en yakın dostlarından biri Fenerbahçeli Moussa Sow. Beşiktaş'tan ilk transfer teklifi geldiğinde, Ba'nın Sow ile konuştuğu ve siyah-beyazlı kulüp hakkında olumlu görüş aldığı ortaya çıkmıştı. İki futbolcu geçtiğimiz haftalarda birlikte Umre'ye gitmişti.

BALO’YA BENZETMEYİN

Demba Ba İngiltere'deyken sık sık haşarı İtalyan yıldız Mario Balotelli ile karşılaştırılıyordu. Ba bu duruma, “Balotelli ile karşılaştırılmayı sevmiyorum. Ben sigara kullanmam, içki içmem ve günde 5 vakit namaz kılarım” sözleriyle tepki göstermişti.

Yayınlanma Tarihi:07:22,