SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hami Mandıralı ile yollarını ayırdıktan sonra Cezayir Milli Takımı’nın teknik direktörü Vahid Halilhodzic ile prensipte anlaşan Trabzonspor, yeni teknik direktörüne kavuştu.

Fransa’nın başkenti Paris’ten THY’nin tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı’na gelen Halilhodzic, bordo-mavili yöneticiler Ali Uzunay ve Köksal Sadıklar ile kulüp üst yöneticisi (CEO) Burak Gürdal tarafından karşılandı.

 

Boşnak çalıştırıcı, basın mensuplarına herhangi bir açıklamada bulunmazken, Halilhodzic’i, havalimanının dışında yaklaşık 50 kişilik Trabzonsporlu taraftar grubu karşıladı. Taraftarlar, “Yuvana hoş geldin Halilhodzic” şeklinde tezahürat yapıp meşale yaktı.

Vahid Halilhodzic, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir araya gelmek üzere, yöneticilerle havalimanından ayrıldı.

Hacıosmanoğlu ve Halilhodzic’in bir araya gelecekleri yemekten sonra özel uçakla Trabzon’a hareket edeceği öğrenildi.

Cezayir ile Dünya Kupası’nda başarılı bir performans sergileyen ve takımını gruptan çıkarmayı başaran Halilhodzic, ikinci turda Almanya karşısında iyi bir oyun sergilemesine rağmen uzatmalarda güçlü rakibine elenmekten kurtulamamıştı. Bu maçın ardından Cezayir Milli Takımı’ndaki görevini bırakan Boşnak çalıştırıcı, Trabzonspor’a verdiği sözü tuttu.

VAHİD HALİLHODZİC KİMDİR?

Futbola PSG formasıyla veda eden Vahid Halilhodzic, ilk antrenörlük deneyimini Velez Mostar’da yaptı. Halilhodziç, 1997-1998’te Fas’ın Casablanca takımına Afrika Kupası’nı kazandırınca Fransızların dikkatini çekti. 1998-1999 sezonunda Fransa’nın köklü takımlarından Lille’yi 1. Lig’e çıkaran ‘Vaha’ lakaplı başarılı teknik adam daha sonra sırasıyla Rennes ve Paris Saint Germain’i de çalıştırdı.

 

2005-06 sezonunun devre arasında Şenol Güneş’in yerine Trabzonspor’un başına gelen Boşnak teknik adam, 6 aylık sözleşmesi sona erince Türkiye’den ayrıldı ve Suudi Arabistan’ın ünlü takımı Al-İttihad’la anlaştı.

2014 FIFA Dünya Kupasında Cezayir Milli Futbol Takımını çalıştırmış. Cezayir takımını gruptan 4 puanla 2.sırada çıkararak ilk defa 2.tura çıkarma başarısını göstermiştir.

Yayınlanma Tarihi:19:46,