SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Millilerden özel gösteri

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Okuyucu: "Çocuklarımızın buzun üstündeki performanslarını ve neleri başarabildiklerini görmek için herkesi salona davet ediyorum. Vatandaşların orada bulunması sporcularımıza da ayrı bir moral kaynağı olur"

Güncellenme: 17:35, 13/07/2014
Millilerden özel gösteri

Erzurum’da kampa giren Artistik Buz Pateni Milli Takımı, özel bir gösteri yapacak.

Yıl içerisinde katılacakları şampiyonaların hazırlıklarını Erzurum’da sürdüren milli patenler, perşembe günü 2 bin kişilik Buz Paten Sarayı’nda Erzurumlularla buluşacak.

Halkın artistik buz patenine ilgisinin artırılmasının hedeflendiği gösteriyle ilgili açıklamada bulunan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, gösterinin ücretsiz olacağını söyledi.

Türkiye’de buz sporlarının son yıllarda geliştiğini ve bu spor branşları arasında artistik buz pateninin önemli bir yere sahip olduğunu belirten Okuyucu, şöyle konuştu:

“Türkiye buz sporlarında önemli bir ivme yakalamış. Kısa sürede gelinen nokta ise buzdaki başarımızı gösteriyor. Çocuklarımızın gayreti, isteği ve hocalarımızın başarılı çalışmaları sonucu buz spor dallarında Türkiye’nin ismi dünyada duyuluyor.

Artistik Buz Pateni Milli Takımının Erzurum’da kamp yapması nedeniyle bazı çevrelerden gösteri yapılması talebi geldi. Federasyon olarak talebi milli takım hocalarımıza ilettik ve onlar da bunu memnuniyetle karşıladılar. Kamp programlarına uygun bir saatte gösteri yapacaklar. Perşembe günü 21.30’da düzenlenecek gösteri aynı zamanda bir ilk olacak.”

Okuyucu, gösteri sayesinde artistik buz pateninin halk arasında daha fazla kişi tarafından bilinmesinin sağlanacağına dikkati çekerek, “Çocuklarımızın buzun üstündeki performanslarını ve neleri başarabildiklerini görmek için herkesi salona davet ediyorum. Vatandaşların orada bulunması sporcularımıza da ayrı bir moral kaynağı olur. Bilindiği üzere Türkiye’nin en iyi buz salonları burada ve buz sporlarını kentte tanıttıkça elde edilecek başarılarda artacaktır” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:34,