SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’da, Azerbaycan’ın Revan Futbol Kulübü’nden kaleci Kamal Bayramov ve orta saha oyuncusu Ayaz Mehdiev ile birer yıllık sözleşme imzalandı.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Giresunspor Kulübü Başkanı Mustafa Bozbağ, gelecek sezonun kadrosunu planlarken Türk Cumhuriyetlerinden 2-3 futbolcuyu da kadrolarına katmayı planladıklarını söyledi.

Bozbağ, Türk Cumhuriyetleri’nden özellikle Azerbaycan üzerinde yoğunlaştıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Hedefimiz biri kaleci olmak üzere 2 futbolcuyu kadromuza katmaktı. Uzun süre araştırmalar yaptık. Görüşmelerimiz sonucu hem kulübümüzün maddi durumunu göz önüne alarak hem de gerekli katkıyı verebileceklerine inandığımız Revan Futbol Kulübü’nden kaleci Kamal Bayramov ile orta saha oyuncusu Ayaz Mehdiev üzerinde yoğunlaştık. Kendileri ile de yaptığımız görüşmeler olumlu geçti, anlaşmaya vardık. Her iki kardeşimizin de başarılı olacağına inanıyoruz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.”

Mustafa Bozbağ, yabancı futbolcu transferi için girişimlerin hızla sürdürüldüğünü, ismini sonra açıklayacakları bir Nijeryalı oyuncu ile prensip anlaşmasına vardıklarını, bir Brezilyalı futbolcu ile de görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

Kaleci Kamal Bayramov ve Ayaz Mehdiev ise Giresunspor’un başarılı olması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydettiler.

Konuşmaların ardından Bayramov ve Mehdiev, birer yıllık sözleşmeye imza attılar.