SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da Ender Aslan, Kerem Gönlüm ve Martynas Pocius sözleşmeleri imzalayarak kulübe gönderdi.

Bu üç oyuncunun transferi yönetim kurulunun gönderilen sözleşmeleri imzalaması ile resmiyet kazanacak.

İLK İMZA POCİUS’TAN

Galatasaray Liv Hospital önümüzdeki sezon hedefe final four olarak koydu ve takımını takviyelere hız verdi. Geçen sezon Henry Domercant’tan istediği verimi alamayan sarı-kırmızılılar Amerikalı oyuncu ile yollarını ayırdı. Onun yerine Zalgiris’in Litvanyalı oyuncusu Martynas Pocius’u renklerine bağlıyor. Oyuncu 1+1 yıllık sözleşmeyi imzalayarak Galatasaray kulübüne yolladı. Pocius 1.96 boyunda. 1986 doğumlu ve Duke Üniversitesi mezunu. Daha önce Real Madrid forması da giyen Pocius ile ilgili resmi açıklama yapılması an meselesi.

İKİNCİ İMZA KEREM GÖNLÜM’DEN

Taraflar 1+1 senelik sözleşme için anlaşma sağladı. Son olarak Anadolu Efes forması giyen Kerem Gönlüm Erkekler Basketbol Ligi’nde 400’ün üzerine maça çıkarak 1 şampiyonluk ve 3 Türkiye Kupası sevinci yaşadı.

SON İMZA DA ENDER ASLAN’DAN

Ender Aslan da sarı kırmızılı kulüp ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Daha önce Galatasaray’dan 2 Milyon 300 bin TL isteyen ancak TBF’nin yabancı sayısı kararı ile bu rakamı 2 milyon TL’ye düşüren tecrübeli oyuncu bu şartlarla sözleşmeyi imzaladı.

Bu üç oyuncu da 1+1 yıllık sözleşmelere imza attı ve sarı-kırmızılı kulübe gönderdi.  Bu üç imza Galatasaray’ın sözleşmelere imza atması ile resmiyet kazanacak.

3puan

Yayınlanma Tarihi:20:51,