SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi ekip için tam bir hayal kırıklığına neden oldu. Turnuvanın favorisi olarak gösterilen Brezilya, yarı finalde Almanya’dan 7, üçüncülük maçında ise Hollanda’dan 3 gol yerken, rakip kalelere sadece 1 gol gönderebildi.

 

Yaşanan hüsran, ilk olarak kaleci Julio Cesar’ın milli takımı bıraktığını açıklaması ile somut bir eyleme dönüştü. Son iki maçta 10 gol yiyen tecrübeli kaleci, artık milli takımda oynamayacağını açıkladı. Cesar’dan sonra ikinci hareket ise takımın golcüsü Fred’den geldi.

ELEŞTİRİLERE DAYANAMADI

Birçok maçın ardından yoğun eleştirilere maruz kalan Fred, üzerindeki baskıya daha fazla dayanamadı. Özellikle Almanya hezimetinde oyundan çıkarken büyük tepki alan, karşılaşmanın ardından ise fiziksel saldırıya uğrayan Fred de artık milli takımda forma giymeyeceğini söyledi.

 

Brezilya Milli Takımı ile çıktığı 29 maçta 16 golü bulunan 30 yaşındaki futbolcu, Brezilya Ligi’de Fluminense forması giyiyor. Fred’in kulüp takımlarında ise 280 maçta 161 golü bulunuyor.

Fred, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın ise 6 maçta 1 golle tamamlamıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:33,