SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde başlayan şampiyonanın bin 115 metre uzunluğundaki Uşak Belediye Pisti’nde yapılan 6. ayak yarışlarına, 7-40 yaşlarındaki 30 sporcu katıldı.

Şampiyona, süpermoto A, süpermoto B, süpermoto S3, süpermoto gençler 85 cc, süpermoto minikler 65 cc ve 50 cc kategorilerindeki mücadelenin yanı sıra Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun koordinasyonunda yapılan KNN54 CUP’ın dördüncü ayak yarışlarına sahne oldu.

Yarışlar sonunda, süpermoto A’da Şakir Şenkalaycı ilk sıraya yerleşti. Bu kategoride, Recep Gülsever ikinci, Yasin Işık ise üçüncü oldu. Süpermoto B kategorisinde Batuhan Demiryol birinciliği, Yunus Özyay ikinciliği, Mücahit Talha Zengin üçüncülüğü elde etti.

Süpermoto S3’de Asrın Rodi Pak’ın birinci olduğu yarışlar sonunda, bu sporcuyu Mücahit Talha Zengin ve Uzay Cankat Bengiç takip etti. Süpermoto gençler 85 cc’de Deniz Öncü birinci, Can Öncü ikinci ve Ata Kahvecioğlu üçüncü oldu.

Süpermoto minikler 65 cc’de biriciliği Yiğit Fazlı Erçelik, ikinciliği Furkan Valimaki ve üçüncülüğü Mecit Talha Işık’ın elde ettiği yarışlarda, süpermoto minikler 50 cc’de ise Onur Işık birinci, Kadir Erbay ikinci, Amine Kural üçüncü sırada yer aldı.

KNN54 Cup

Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun organize ettiği KNN54 Cup’ın 4. ayak yarışlarında ise Bahattin Sofuoğlu birinci, Yiğithan Onganer ikinci, Deniz Öncü de üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara kupaları, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın katılımıyla düzenlenen törenle verildi.

Bu arada kupa töreni sürpriz doğum günü kutlamasına da sahne oldu. Süpermoto B kategorisi birincisi Batuhan Demiryol, doğum gününü arkadaşlarının pasta sürpriziyle kutladı.