SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız oyuncu için Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 tribününde Başkan Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla imza töreni düzenlendi.

 

İşte Diego’nun ilk sözleri:

“Öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum. Başkanın sözlerin beni gururlandırdı. Daha önce de Fenerbahçe ile bir kontağımız olmuştu. Şu anda burada olduğum için gurur duyuyorum.”

“Aileme, babama ve arkadaşlarımın yardımı oldu. Buraya gelmemde… Görüşmelerimiz hızlı oldu. Şampiyonlar Ligi’nden sonra hızlandı. Tanrı’ya çok şükürler olsun ki, buradayım ve Fenerbahçe’deyim…”

“Alex çok kaliteli büyük bir oyuncu Fenerbahçe’de büyük bir geçmişi var. Karşılaştırma yapılamaz ikimiz de farklı karakterlerde oyuncularız. O yüzden bu kıyaslamayı yapmak mümkün değil.”

Geçtiğimiz sezonu Atletico Madrid’de geçiren, burada hem La Liga şampiyonluğu hem de Şampiyonlar Ligi’nde final heyecanı yaşayan Diego Ribas yeni sezonda Fenerbahçe’nin başarısı için mücadele edecek.

Başkan Aziz Yıldırım ve transfer komitesinin yoğun uğraşları sonucu transfer edilen Brezilyalı oyuncu 3 yıl süreyle Fenerbahçe formasını terletecek.

Diego, sarı-lacivertli kulüpten bonuslarla birlikte yılda 3,5 milyon euro kazanacak. Yıldız oyuncunun sözleşme bitiminde Fenerbahçe’den kazanacağı para 10,5 milyon euroyu bulacak.

YENİ FORMASI HAZIR

Yayınlanma Tarihi:18:30,